Kontynuacja przygód Artura, małego chłopca, którego mogliśmy oglądać w animacji „Artur i Minimki” z 2006 roku. Film w reżyserii kultowego reżysera Luca Bessona („Angel-A”, „Piąty element”, „Leon zawodowiec”). Budżet filmu wyniósł aż 65 milionów Euro!

Dziesiąta faza księżyca ma się ku końcowi i Artur przygotowuje się do ponownych odwiedzin krainy Minimków, w tym swojej ukochanej Selenii. Nagle mały pająk podrzuca do ręki chłopca ziarenko ryżu z napisem S.O.S. Chłopiec bez chwili zastanowienia postanawia pomóc Minimkom! Artur wyrusza w podróż do mikroskopijnego świata, ucieka przed wartownikami, stacza pojedynek za pojedynkiem z groźnymi szczurami, żabami i kosmatymi pająkami. Kiedy przybywa do wioski Minimków, okazuje się, że nikt z nich nie wzywał pomocy. Czyżby ktoś zastawił pułapkę na małego bohatera?

Niezwykle fantazyjny i bogaty świat Minimków zyskał jeszcze bardziej na wizualnej atrakcyjności, dzięki nowym technologiom i poświęceniu ekipy pracującej przy filmie. Mnóstwo nowych postaci i zakręconych bohaterów oraz bardzo dynamiczny ciąg wydarzeń zapewnią świetną zabawę całej rodzinie!

- Tytuł oryginalny: Arthur and the revenge of Maltazard
- Tytuł polski: Artur i zemsta Maltazara
- Reżyseria: Luc Besson
- Scenariusz: Luc Besson, Céline Garcia
- Muzyka: Eric Serra
- Zdjęcia: Thierry Arbogast
- Gatunek: Animowany | Familijny
- Premiera:

Na świecie:  09.12.2009
W Polsce:    25.12.2009

- Obsada:

Penny Balfour – jako – Rose
Mia Farrow – jako – Babunia
Freddie Highmore – jako – Arthur
Robert Stanton – jako – Armand
Matthew Gonder – jako – Darkos / Repley
Ron Crawford – jako – Archibald

VN:F [1.9.11_1134]
Rating: +7 (from 7 votes)
Artur i zemsta Maltazara, 5.5 out of 10 based on 2 ratings