W napadzie rabunkowym na dom ginie matka i córka, zaś ocalały z masakry ojciec rodziny nie cofnie się przed niczym, żeby pomścić śmierć bliskich. Film PRAWO ZEMSTY, jest szokującym przykładem na to, że sprawiedliwość bywa ślepa. Film wyszedł spod ręki reżysera „Włoskiej roboty” i „Negocjatora” – F. Gary’ego Graya.

Clyde Shelton (Gerard Butler) jest przykładnym mężem i ojcem oraz uczciwym człowiekiem, którego żona i córka zostają brutalnie zamordowane podczas włamania do ich domu. Kiedy zabójcy zostają schwytani, sprawę dostaje głodny sukcesu prokurator z Filadelfii, Nick Rice (Jamie Foxx). Nick proponuje jednemu z podejrzanych złagodzenie wyroku w zamian za zeznania przeciwko wspólnikowi.

Mija dziesięć lat. Człowiek, który uniknął kary za morderstwo zostaje znaleziony martwy, a do winy bez wahania przyznaje się Clyde Shelton. Po czym bez ogródek uprzedza Nicka: albo ten naprawi błąd w systemie sprawiedliwości, przez który ucierpiała jego rodzina albo kluczowe osoby związane z tamtym procesem zginą.

Niebawem Shelton zaczyna spełniać swoje groźby, aranżując zza krat więzienia serię wyjątkowo szatańskich zabójstw, których nie da się przewidzieć ani powstrzymać. Na Filadelfię pada strach, kiedy znane osobistości, jedna po drugiej giną z polecenia Sheltona, a władze są bezradne wobec jego bezwzględnych poczynań. Kolejnym ofiarom zapobiec może jedynie Nick, lecz w tym celu będzie musiał przechytrzyć błyskotliwego socjopatę w makabrycznym pojedynku umysłów, w którym nawet najdrobniejszy błąd oznacza śmierć. Zdając sobie sprawę, że na muszce Sheltona znalazła się teraz jego własna rodzina, Nick zaczyna rozpaczliwy wyścig z czasem, stając do walki ze śmiertelnie niebezpiecznym przeciwnikiem, który zawsze zdaje się wyprzedzać go o krok. [opis dystrybutora]

Prawo zemsty” za oceanem zbiera pozytywne opinie nie tylko widzów, ale także krytyków filmowych. Zbiera nie tylko dobre opinie, ale także zarabia dobre pieniądze. Od kilku tygodni (od czasu premiery w USA) do dzisiaj, film ten zarobił już blisko 70 mln $.

- Tytuł oryginalny: Law Abiding Citizen
- Tytuł polski: Prawo zemsty
- Reżyseria: F. Gary Gray
- Scenariusz: Kurt Wimmer
- Muzyka: Brian Tyler
- Zdjęcia: Jonathan Sela
- Kraj produkcji: USA
- Czas trwania: 108 min.
- Gatunek: Dramat | Thriller
- Premiera:

Na świecie: 23.09.2009
W Polsce: 27.11.2009

- Obsada:

Jamie Foxx – jako – Nick Rice
Gerard Butler – jako – Clyde Shelton
Brooke Stacy Mills – jako – Żona Clyde’a
Colm Meaney – jako – Detektyw Dunningan
Bruce McGill – jako – Jonas Cantrell
Leslie Bibb – jako – Sarah Lowell
Michael Irby – jako – Detektyw Sean Garza
Regina Hall – jako – Kelly Rice
Viola Davis – jako – pani Burmistrz Filadelfii
Gregory Itzin – jako – Strażnik Iger
Josh Stewart – jako – Rupert Ames
Richard Portnow – jako – Bill Reynolds
Michael Irby – jako – Detektyw Garza
i inni

- Inne zwiastuny i filmiki

Zwiastun z polskimi napisami

Get the Flash Player to see this content.

VN:F [1.9.11_1134]
Rating: +1 (from 1 vote)
Prawo zemsty, 7.5 out of 10 based on 8 ratings