Sporo filmów amerykańskich trafiło i trafia w ostatnich dniach na ekrany polskich kin. Prześledziliśmy zwiastuny i wyłowiliśmy te filmy, które koniecznie warto obejrzeć.

Warte odnotowania nowości filmowe ostatnich dni to przede wszystkim wchodząca na ekrany kolejna część bestsellerowej sagi ZMIERZCHU. Film powstały na podstawie książki Stephenie Meyer pokochała Ameryka i Europa. Druga część wspaniałej historii niebezpiecznej miłości młodej dziewczyny i nieśmiertelnego wampira zrealizowana przez Chrisa Witza weszła właśnie na ekrany polskich kin pod tytułem „Zmierzch – Księżyc w Nowiu„. Jej dystrybutorem jest Monolith Films. Ta trzymająca w napięciu choć nieco łzawa historia przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy lubią zaskakujące akcje i mroczne tajemnice. W drugiej części Zmierzchu ich także nie zabraknie. Do tego widzowie mogą zachwycić się niezwykłymi krajobrazami, znakomitą choreografią i fantastyczną gra Kristen Steward i Roberta Pattinsona, którzy wcielili się w role młodych nieszczęśliwych kochanków.

Pozostałe nowości filmowe, na które niebawem warto wybrać się do kina to wchodząca na polskie ekrany 4 grudnia seksowna przezabawna komedia „Amerykańskie Ciacho” z udziałem najgorętszego ciała Hollywood Ashtonea Kutschera i grana od 20 listopada „Biała wstążka” – film nagrodzony Złotą Palmą w Cannes, niemiecki kandydat do Oscara 2010 w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny”.

Pierwsza z przywołanych nowości filmowych, a więc „Amerykańskie Ciacho” dostarczy nam doskonałej rozrywki i mnóstwa śmiechu. Ashton Kutscher, znany z filmów „Efekt Motyla” czy „Zupełnie jak miłość” tym razem w roli głównej tytułowego ciacha będzie wyrywał laski, zwłaszcza te bogate i piękne, prowadził luksusowe życie, zmieniając swe sponsorki, gdy znudzą się mu ich pełne przepychu apartamenty. Ale do czasu… Pewnego dnia na jego drodze stanie wyjątkowa dziewczyna – Heather – bardzo odporna na jego wdzięki. Czy w końcu ulegnie jego wdziękom?

Wielbiciele niezwykłych historii koniecznie muszą obejrzeć film, który podbił Cannes i ma szansę na zdobycie Oskara w 2010 roku. Akcja „Białej Wstążki„, bo o niej mowa toczy się w protestanckiej wiosce w północnej części Niemiec, przeddzień wybuchu I wojny światowej. Z ekranu poznamy historię dzieci należących do miejscowego chóru kościelno-szkolnego, a także ich nauczyciela i rodziców, których nękają coraz dziwniejsze wypadki. Okazuje się, że wszystko jest spowodowane karą… Jaką i dlaczego – dowiemy się z filmu.

To 3 najważniejsze nowości filmowe, które grane będą we wszystkich kinach w Polsce przez tegoroczną zimę. Naprawdę warto je zobaczyć.