Niesamowita opowieść o chłopcu-robocie, który w poszukiwaniu swojego przeznaczenia przeżywa masę niebywałych przygód! Wyposażony w silniki odrzutowe w butach i działa laserowe w dłoniach wymknie się wojskowemu pościgowi i stoczy niejeden pojedynek ze złymi robotami. Wszystko po to, aby wrócić do rodzimego Metro City i powstrzymać złego prezydenta Stone’a przed planami opanowania całej Ziemi. [opis dystrybutora]

- Więcej informacji o filmie:

Witajcie w świecie przyszłości. Metro City to tętniąca życiem metropolia zawieszona w gwiezdnej przestrzeni. Tam, w supernowoczesnym laboratorium, doktor Tenma, ojciec współczesnej robotyki, tworzy Astro Boya, który ma mu zastąpić zmarłego syna. Naukowiec wyposaża swe dzieło nie tylko we wszystkie cechy ludzkie, lecz także w niezwykłą super-moc. Astro Boy nie potrafi jednak umniejszyć bólu ojca po stracie syna i zostaje porzucony przez doktora Tenmę.  Chłopiec-robot zostaje podwójnie zraniony, bowiem dowiaduje się też, że nawet nie jest człowiekiem, tylko robotem.

Astro Boy ma w swoim ciele Niebieski Rdzeń, źródło energii stworzone z „pozytywnej” energii kosmicznej, której zdobycie jest obsesją paramilitarnych oddziałów Prezydenta Stone’a.  Prezydent za wszelką cenę chce wejść w posiadanie Niebieskiego Rdzenia, aby uruchomić Pacyfikatora, robota mającego być bronią w walce o zapanowanie na Ziemi.

Uciekając przed oddziałami Stone’a, Astro Boy spada na powierzchnię Ziemi. Zagubiony, niepewny swojej tożsamości, próbuje odnaleźć sobie miejsce. Wypierając się swojej prawdziwej natury, podaje się za człowieka i dołącza do bandy młodocianych włóczęgów. Naiwny i łatwowierny, ulega wpływowi dowodzącego nimi Hamegga, którego traktuje jak ojca. Jednak ten odkrywa, że Astro Boy jest robotem i postanawia uczynić z chłopca robota-gladiatora. Podczas walk robotów musi stawiać czoła kolejnym falom mechanicznych agresorów. Astro Boy jednak nie chce walczyć, ogranicza się do unieszkodliwiania przeciwników, gdy zagrożone jest bezpieczeństwo widzów. Jego szlachetność podbija serca publiczności. W wyniku nalotu paramilitarnych oddziałów Stone’a, Astro Boy zostaje pojmany i pokornie poddaje się losowi. Kiedy doktor Tenma wyjmuje z jego ciała źródło energii, chłopiec wybacza mu. Ten przejaw wrodzonej dobroci Astro Boya w końcu uświadamia naukowcowi, jak straszliwy popełnił błąd. Pogodzony z „synem”, pozwala mu uciec.

Niszczycielski Pacyfikator, który na rozkaz prezydenta wyposażono w niebezpieczną negatywną energię Czerwonego Rdzenia, wymyka się spod kontroli i pustoszy Metro City. Astro Boy powraca, by pomóc mieszkańcom. Pokonuje Pacyfikatora i ratuje metropolię przed zderzeniem z Ziemią. Podczas bitwy Astro Boy nareszcie akceptuje swoją mieszaną naturę człowieka-robota i odnajduje sens istnienia w walce o ocalenie ludzkości.

- Tytuł oryginalny: Astro Boy
- Tytuł polski: David Bowers
- Reżyseria: David Bowers
- Scenariusz: David Bowers, Timothy Hyde Harris, na podstawie komiksu autorstwa Osamu Tezuka
- Muzyka: John Ottman
- Zdjęcia: Pepe Valencia
- Czas trwania: 95 min.
- Gatunek: Akcja | Animowany | Sci-Fi
- Dystrybutor: Monolith Films
- Produkcja: 2009
- Premiera:

Na świecie:  23.10.2009
W Polsce:     05.02.2010

- Obsada:

  • Oryginalna wersja językowa

Nicolas Cage – jako – Dr. Tenma
Freddie Highmore – jako – Astro Boy
Samuel L. Jackson – jako – Zog
Bill Nighy – jako – Dr. Elefun
Donald Sutherland – jako – Prezydent Stone
Nathan Lane – jako – Ham Egg
Kristen Bell – jako – Cora
Eugene Levy – jako – Orrin

  • Polska wersja językowa

Krzysztof Banaszyk – jako – Dr. Tenma
Kajetan Lewandowski – jako – Astro Boy
Grzegorz Wons – jako – Prezydent Stone
Piotr Gąsowski – jako – Ham Egg
Monika Pikuła – jako – Cora
Janusz Wituch – jako – Orrin
Piotr Zelt – jako – Dr. Elefun

VN:F [1.9.11_1134]
Rating: +2 (from 2 votes)
Astro Boy, 8.8 out of 10 based on 4 ratings