Twórca superprodukcji Spider-Man oraz kultowej trylogii Martwe zło, Sam Raimi powraca z prawdziwym horrorem! Zło zostanie wskrzeszone w tej pełnej akcji i widowiskowych efektów specjalnych opowieści o młodej dziewczynie, która została opętana przez nadprzyrodzone siły. Raimi, podobnie jak w swych najlepszych filmach, przeraża… i bawi jednocześnie, gwarantując niezapomnianą rozrywkę.

Sam Raimi przez ostatnie lata zajęty był ekranizacją kolejnych części Spider-Mana, ale status kultowego reżysera przyniosła mu trylogia Martwe zło. To dzięki niej widownia poznała horrory w stylu Sama Raimiego, łączące elementy szokującego spektaklu i czarnego humoru, które zainspirowały nowe pokolenie scenarzystów i reżyserów do szukania nowatorskich dróg dla tego gatunku filmowego.

W tym roku reżyser powraca z horrorem, zatytułowanym Wrota do piekieł, opowieścią o Christine Brown (Alison Lohman, Druga szansa, Naciągacze), ambitnej pracownicy banku w L.A., spotykającej się z czarującym profesorem Clay’em Daltonem (Justin Long, Szklana pułapka 4.0, Kobiety pragną bardziej). Wiedzie ona życie pozbawione problemów do dnia, w którym w banku pojawia się tajemnicza pani Ganush (Lorna Raver, Freeway), by błagać ją o odroczenie spłaty pożyczki na dom. Czy Christine powinna posłuchać intuicji i pomóc starszej kobiecie? Czy może lepiej odmówić pożyczki i zaimponować szefowi, żeby zwiększyć swoje szanse na awans? Christine wybiera drugą alternatywę, pozbawiając panią Ganush dachu nad głową.

W zemście, starsza pani rzuca na nią klątwę Lamii, zamieniając życie Christine w istny koszmar. Dziewczyna, nawiedzana przez demona, nie mogąc liczyć na pomoc swojego sceptycznego chłopaka, zwraca się do jasnowidza Rhama Jasa (Dileep Rao), by ocalić duszę przed wiecznym potępieniem.

Próbując odwrócić klątwę, jasnowidz przyprowadza Christine do jedynej kobiety, która może jej pomóc, jasnowidzącej Shaun San Dena (nominowana do Oscara Adriana Barraza, Babel, Amores Perros). W obliczu coraz groźniejszych sił zła, Christine musi podjąć przerażającą decyzję: jak daleko się posunie, żeby uwolnić się od klątwy? [opis dystrybutora]

- Tytuł oryginalny: Drag Me To Hell
- Tytuł polski: Wrota do piekieł
- Reżyseria: Sam Raimi
- Scenariusz: Sam Raimi, Ivan Raimi
- Muzyka: Christopher Young
- Zdjęcia: Peter Deming
- Czas trwania: 99 min.
- Gatunek: Horror
- Premiera:

Na świecie:  15.03.2009
W Polsce:    01.01.2010

- Obsada:

Alison Lohman – jako – Christine Brown
Justin Long – jako – Clay Dalton
Lorna Raver – jako – Sylvia Ganush
Dileep Rao – jako – Rham Jas
David Paymer – jako – Jim Jacks
Adriana Barraza – jako – Shaun San Dena
Chelcie Ross – jako – Leonard Dalton
Reggie Lee – jako – Stu Rubin
Bojana Novakovic – jako – Ilenka Ganush
Molly Cheek – jako – Trudy Dalton
Joanne Baron – jako – Sekretarka Pana Jacksa
Gerry Carbajal – jako – Koroner
Tom Carey – jako – Staruszek
Fernanda Romero – jako – Maria Hernandez
Octavia Spencer – jako – Pracowniczka banku
Meyoung Laman – jako – Pracowniczka banku
Ali Dean – jako – Właściciel lombardu
i inni

- Inne zwiastuny

Get the Flash Player to see this content.

VN:F [1.9.11_1134]
Rating: -1 (from 1 vote)
Wrota do piekieł, 9.5 out of 10 based on 4 ratings