Janek – w którego rolę wcielił się Mateusz Kościukiewicz – to 18-letni chłopak mieszkający w Polsce, w nadmorskiej miejscowości, który jest synem oficera marynarki wojennej. Wiosną 1981 roku, zbuntowany młodzieniec, chcąc głośno wyrażać to, co dla niego najważniejsze postanawia wraz z grupką przyjaciół założyć zespół punkrockowy. Do czasu kiedy nie poznał Basi (Olga Frycz) jego życie wypełniała tylko muzyka. Teraz oprócz muzyki w jego sercu zagościła pierwsza w jego życiu miłość. Jednak na drodze miłości Janka i Basi stanie konflikt między ich rodzicami oraz czasy, w których przyszło im żyć. W kraju rośnie napięcie, komuniści planują wprowadzenie stanu wojennego, „Solidarność” walczy o wolność i demokrację. Młodzieńczy bunt w tym czasie łatwo może doprowadzić do tragedii. Ostry konflikt Janka z komisarzem stanu wojennego oraz śmierć bliskiej osoby zmieni wszystko w jego życiu.

Wszystko, co kocham” to młodość, miłość, wolność, bunt i muzyka – to czas, gdy wszystko zdarza się pierwszy raz, a „miłość ma smak oranżady”.

Film nagrodzono „Złotym Klakierem” na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za najdłużej oklaskiwany film w konkursie głównym. Od niedawna wiadomo również, że został zakwalifikowany do konkursu głównego Sundace Festiwal w sekcji World Cinema Narrative Competition. To prestiżowe wyróżnienie dla polskiego filmu bowiem po raz pierwszy w historii tego festiwalu zaprezentowana tam będzie polska produkcja.

- Tytuł oryginalny: Wszystko, co kocham
- Reżyseria: Jacek Borcuch
- Scenariusz: Jacek Borcuch
- Muzyka: Daniel Bloom
- Zdjęcia: Michał Englert
- Czas trwania: 95 min.
- Gatunek: Dramat
- Dystrybutor: ITI Cinema
- Premiera:

Na świecie:  15.01.2010
W Polsce:     15.01.2010

- Obsada:

Mateusz Kościukiewicz – jako – Janek
Andrzej Chyra – jako – ojciec Janka
Katarzyna Herman – jako – Sokołowska
Elżbieta Karkoszka – jako – Babcia Janka
Brygida Turowska-Szymczak – jako – Matka Basi
Halina Skoczyńska – jako – Nauczycielka fortepianu
Grzegorz Gzyl – jako – Ojciec Basi
Łukasz Krzemiński – jako – Żołnierz
Maciej Nawrocki – jako – Żołnierz
Marian Jaskulski – jako – Portier
Dariusz Siastacz – jako – Oficer
Bogdan Smagacki – jako – Ksiądz
i inni

VN:F [1.9.11_1134]
Rating: 0 (from 0 votes)
Wszystko, co kocham, 7.2 out of 10 based on 13 ratings