Film opowiada historię Igora (Eryk Lubos), boksera, który dowiadując się o swojej śmiertelnej chorobie, dochodzi do wniosku, że powinien po sobie zostawić „jakiś ślad” na tym świecie. Igor uznał, że powinno to być dziecko. Wkrótce poznaje Yen Ha (Luu De Ly), młodą Azjatkę. Czy połączy ich jakieś uczucie? Czy Yen Ha urodzi dziecko Igora? Dowiecie się oglądając film „Moja Krew”.

„Moja krew” jest filmem bardzo dojrzałym jak na dzieło debiutanta, przepełnionym silnymi emocjami, które działają bardzo mocno na widza. Tematy poruszane w filmie – miłość, tolerancja, przyjaźń, poświęcenie, wewnętrzna przemiana bohatera – są pokazane w sposób niebanalny, skłaniają do przemyśleń i do dyskusji. Film współcześnie i wiarygodnie podejmuje bardzo ważne tematy społeczne, do tej pory w polskim kinie rzadko i niechętnie poruszane – relacje i związki między ludźmi pochodzącymi z dwóch różnych kultur, mit „twardziela”, nasze narodowe odbieranie imigrantów żyjących w Polsce.  Ujęcie tych problemów przez prymat przemiany głównego bohatera i rodzących się w nim uczuć do młodej Azjatki jest pokazane wiarygodnie i przejmująco. „Moja krew” z pewnością spodoba się zarówno młodym widzom, jak i wyrobionej publiczności. Wielkim atutem filmu jest wyważenie formy przekazu i bardzo mądre, dorosłe opowiedzenie historii. Film jest więc skierowany do każdego wrażliwego, mądrego odbiorcy – zarówno tego, który lubi kino rozrywkowe, jak i tego, który woli filmy „z przekazem”. „Moja krew” to film bezkompromisowy, odważny i kontrowersyjny.

„Moja krew” to jeden z najciekawszych polskich filmów ostatnich lat. Rzadko się zdarza, aby zarówno krytycy, jak i publiczność przyjmowała film tak entuzjastycznie – a tak jest właśnie w przypadku dzieła Marcina Wrony. Wszystkie pokazy specjalne, festiwalowe i przedpremierowe, które miały miejsce do tej pory, odbywały się przy pełnych salach. Film był prezentowany na wszystkich najważniejszych festiwalach odbywających się w Polsce, otrzymał również wiele nagród – zarówno za scenariusz, dźwięk, zdjęcia, jak i za kreacje aktorskie. [opis dystrybutora]

- Tytuł oryginalny: Moja krew (2009)
- Reżyseria: Marcin Wrona
- Scenariusz: Grażyna Trela, Marcin Wrona, Marek Pruchniewski
- Muzyka: Marcin Macuk
- Zdjęcia: Paweł Flis
- Czas trwania: 91 min.
- Gatunek: Dramat obyczajowy
- Dystrybutor: Hagi Film i Video
- Premiera:

Na świecie:  19.06.2009
W Polsce:    29.01.2010

- Obsada:

Eryk Lubos – jako – Igor
Luu De Ly – jako – Yen Ha
Wojciech Zieliński – jako – Olo
Marek Piotrowski – jako – Trener Igora
Joanna Pokojska – jako – Monika
Krzysztof Kolberger – jako – Lekarz
Małgorzata Zajączkowska – jako – Lekarka wykonująca USG
Monika Kwiatkowska-Dejczer – jako – Ekspedientka w sklepie z ubiorami ślubnymi
Zbigniew Konopka – jako – Urzędnik USC
i inni

VN:F [1.9.11_1134]
Rating: 0 (from 2 votes)
Moja krew, 8.7 out of 10 based on 10 ratings