CoZaFilm.pl to blog o tematyce filmowej. W niniejszym miejscu sieciowym gromadzone są informacje o najnowszych premierach i zapowiedziach filmowych oraz wiadomości ze świata filmu. Tutaj dowiesz się, na co warto wybrać się do kina, przeczytasz opinie innych internautów oraz stworzysz listę filmów online, które chciałbyś/chciałabyś obejrzeć. To miejsce sieciowe daje możliwość obejrzenia zwiastuna filmu online, poznania fabuły, obsady oraz opinii użytkowników.

Praktycznie każdego dnia filmowcy i producenci filmowi informują świat o rozpoczęciu prac nad nowymi filmami. Codziennie dowiadujemy się o nowych zapowiedziach i premierach filmowych. Ilość tych informacji sprawia, że łatwo pogubić się w tym, które filmy warto obejrzeć, a które nie. Większość widzów poszukując nowości filmowych chce znaleźć tylko interesujące pozycje, czyli takie, na które warto kupić bilet do kina i poświęcić swój czas na ich obejrzenie. Dodatkowo informacje te muszą być zaprezentowane w jak najbardziej przystępny sposób.

CoZaFilm.pl dokłada starań aby spełnić te warunki! Staramy się prezentować tutaj najciekawsze pozycje filmowe w możliwie najbardziej przystępny sposób. Każda publikacja w części centralnej zawiera czytelny ekran gdzie możesz oglądać zwiastuny filmowe prezentowanych filmów w wersji online. Każdy film oprócz zwiastuna posiada szczegółowy opis dotyczący fabuły i obsady. Filmy online możesz komentować, oceniać i dodawać do listy pozycji, które chciałbyś/chciałabyś obejrzeć. W dziale „Wydarzenia” przeczytasz wiadomości i wydarzenia ze świata filmu.

Poniżej znajdziesz garść informacji o zawartości poszczególnych działów dostępnych na tym blogu. Dodatkowo przygotowaliśmy dla Was krótki artykuł o zwiastunach filmowych.

  • Dział: „Gatunki

W tym dziale znajdziesz wszystkie filmy dodane na tym blogu, niezależnie od tego czy jest to film z danego gatunku filmowego, zapowiedź czy premiera filmowa. Jeśli poszukujesz filmu z określonego gatunku filmowego wystarczy w dziele „Gatunki” wybrać odpowiednią kategorię podrzędną określającą poszczególny gatunek filmowy.

  • Dział: „Zapowiedzi filmowe

Zapowiedzi filmowe stanowią element kampanii promującej film. Promocja filmu rozpoczyna się na długo przed jego oficjalną premierą w kinach. Zapowiedź filmowa to przesłanie potencjalnemu widzowi informacji o filmie, który za jakiś czas będzie mógł obejrzeć w kinie. Najczęściej, pierwsza informacja o zapowiedzi filmowej to opis filmu i zaprezentowanie obsady. W późniejszym czasie udostępniane są bardziej szczegółowe informacje takiej jak plakaty czy zwiastuny. Na ogół pierwsze informacje o zapowiedzi są niepełne i zbyt wiele nie mówią widzowi, dlatego na tym blogu, w dziale „Zapowiedzi filmowe” będziemy prezentować tylko te filmy, do których dostępne są już oficjalne zwiastuny filmowe, a więc to, co dla Was najważniejsze.

  • Dział: „Premiery filmowe

Jeśli chodzi o premiery filmowe to na ogół zawierają już szczegółowe informacje o filmach. Każdy z prezentowanych w tym dziale filmów opatrzony jest nie tylko w szczegółowy opis, ale także w zwiastuny filmowe oraz oczywiście informację o czasie premiery danego filmu w Polsce i na świecie. Nierzadko zdarza się, że premiera filmu na świecie odbyła się kilka tygodni – a nawet miesięcy – wcześniej niż w Polsce. W dziale tym znajdziesz filmy, które aktualnie możesz już oglądać na ekranach polskich kin.

  • Dział: „Ostatnio dodane

W dziale tym znajdziesz ostatnio dodane filmy niezależnie od tego czy są to nowości filmowe, zapowiedzi czy premiery.

Na koniec – tak jak wcześniej obiecaliśmy – prezentujemy, krótką informację dotyczącą zwiastunów filmowych. Wydawać by się mogło, że nic co warte uwagi internauty tutaj nie można napisać jednak sądzę, że dla części z Was informacja okaże się ciekawa.

  • Zwiastuny filmowe

Może na wstępie zacznijmy od wyjaśnienia czym jest zwiastun filmowy. Zwiastun filmowy to krótki film składający się z najciekawszych, najdynamiczniejszych bądź najśmieszniejszych fragmentów filmu fabularnego. Stanowi jednocześnie zapowiedź i reklamę prezentowanego filmu. To właśnie zwiastun filmowy jest najskuteczniejszą formą promocji filmu. Dla potencjalnego widza najważniejszy jest zwiastun filmowy. Opis filmu, zdjęcia czy plakat to elementy „drugoplanowe”. Jednak trzeba pamiętać, że zwiastuny nie zawsze przekazują odbiorcy faktyczną wartość filmu. Jak już wcześniej wspomniałem, zwiastun składa się najciekawszych fragmentów filmu fabularnego. Bywa, że zwiastun podobał nam się bardziej niż pełnometrażowa wersja filmu. Dzieje się tak, ponieważ widząc w zwiastunie tyle ciekawych fragmentów nastawiamy się do filmu zbyt obiecująco. W trakcie projekcji okazuje się, że na najciekawsze momenty składa się to, co już widzieliśmy właśnie w zwiastunie. Należy jednak pamiętać, że dotyczy tylko części zwiastunów filmowych. Na ogół bywa tak, że film podobał się nam tak samo lub bardziej jak oglądany zwiastun.

VN:F [1.9.11_1134]
Rating: +1 (from 1 vote)